09124464920 - 02155317489

ساخت آلاچیق

10 / 10
از 9 کاربر

آلاچیق یکی از پرطرفدارترین سازه های نیمه باز محسوب میشود که در فضاهای باز مانند حیاط ویلا، پارک ها و همچنین خانه های بزرگ که فضای باز زیادی را در اختیار دارند اجرا میشود. در ساخت آلاچیق از متریال های گوناگونی ممکن است استفاده شود و بکارگیری هر یک از این متریال ها نیز به سلیقه مشتری و همچنین شرایط جوی بستگی دارد. در ساخت آلاچیق دو مورد بسیار مهم یعنی کیفیت و همچنین زیبایی باید مد نظر قرار بگیرد. آلاچیق ها باید اول از هر چیز کیفیت ساخت بالایی داشته باشند زیرا همانطور که در ابتدا نیز به آن اشاره شد آلاچیق در فضای باز اجرا میشود و همواره در معرض گرما، سرما، باد، باران، برف، رطوبت و دیگر عوامل طبیعی قرار دارد که از این رو کیفیت پایین ساخت آن باعث میشود تا در مدت کوتاهی روند فرسایش و یا افت کیفیت بخش های مختلف آن آغاز شود. ساخت و اجرای آلاچیق از جمله خدماتی است که توسط اراز سقف انجام میشود و تا کنون نیز پروژه های متعددی را در سراسر کشور با بهترین و بروز ترین متریال های روز دنیا به انجام رسانده است.

اجرای آلاچیق

آراز سقف برای اجرای آلاچیق، آهن کشی آن هم بصورت شبکه بندی را برای ساخت ستون های اصلی که تعداد این ستون ها به چهار عدد میرسد در نظر گرفته است و این موضوع باعث شده است تا آلاچیق ها از مقاومت بسیار بالایی در برابر باد های شدید و طوفان برخوردار باشند. در اجرای آلاچیق از متریال های مختلفی بمنظور پوشاندن سقف های شیب دار استفاده میشود که این پوشش ها از میان بهترین و زیباترین ها انتخاب شده اند. از جمله این متریال ها می توان به سفال، پرچین، دکرا، آندولین و ورق های رنگی بسیار زیبا و دیگر پوشش های پر کاربرد اشاره نمود.

آراز سقف از خدمات دهنده های پیشرو در زمینه ساخت و اجرای انواع تجهیزات محوطه است و در ساخت آلاچیق نیز بسیار با تجربه میباشد که از این رو میتوانید با انتخاب این مجموعه با کیفیت ترین و همچنین زیباترین تجهیزات و آلاچیق را برای طراحی و اجرا سفارش دهید.

ساخت آلاچیق

آلاچیق ها یکی از بهترین تجهیزات برای محوطه و فضای باز هستند که با ایجاد سایه میتوانند یک دورهمی صمیمی و خانوادگی را ترتیب دهند. ساخت آلاچیق یکی از کارهای کاملا تخصصی است که باید توسط افرادی که تجربه کافی در این زمینه دارند انجام شود.  در ساخت آلاچیق مواردی در نظر گرفته میشوند و سپس تیم طراحی و ساخت بر اساس این موارد روند ساخت را شروع میکنند. در ساخت آلاچیق نکاتی همچون محل قرار گیری آلاچیق، اندازه زمین، ارتفاع آلاچیق و آماده سازی پایه آلاچیق مد نظر قرار گرفته و بر اساس این موارد طراحی و ساخت آن آغاز میشود. در مرحله ساخت آلاپیق همچنین از اجزای مختلفی همچون ستون، تیر اصلی، قید های دیواره، نرده، لچک، تیر اصلی خرپا، تیر فرعی خرپا، تیر کمکی خرپا، زیر سازی سقف و ستون های کوچک دیواره کمک گرفته میشود.

ابزارهایی که برای ساخت آلاچیق مورد استفاده قرار میگیرند

در کنار دانش و همچنین قطعاتی که برای ساخت آلاچیق مورد استفاده قرار میگیرد یک سری ابزار آلات نیز مورد استفاده قرار میگیرد که این ابزارها هر یک به سازنده کمک میکنند تا بتواند آلاچیق را به صورت کاملا اصولی بسازد. از جمله ابزار هایی که برای ساخت آلاچیق البته به روش کاملا اصولی و استاندارد مورد استفاده قرار میگیرد میتوان به ابزار های اندازه گیری که میتوان خط کش و متر، اره گرد برای برش چوب و انواع و اقسام ورق های چوبی، دریل بی سیم هنگام کار با چوب و فلزات، نردبان محکم و بلند که ارتفاع آن حد اقل ۲ متر باشد، تراز لیزری برای کنترل دقیق هم راستا بودن ، اره برقی برای برش قطعات چوبی (اره دستی میتواند مورد استفاده قرار گیرد اما سرعت کار را پایین  می آورد) و اره مویی برای ایجاد برش های ظریف و همچنین ایجاد منحنی اشاره نمود.

برای سفارش ساخت آلاچیق به صورت کاملا حرفه ای با کارشناسان آراز سقف تماس حاصل نمایید و با بهترین تعرفه با کیفیت ترین و زیباترین آلاچیق را سفارش دهید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :