09124464920 - 02155317489

اجرای آبرو ناودانی

10 / 10
از 4 کاربر

آبرو ناودانی یکی از ضروری ترین تجهیزات برای هدایت آب از روی سقف های شیبدار به محل مورد نظر و به بیرون از ساختمان است و عدم استفاده از آن میتواند تخلیه اب را با کندی مواجه کند که این موضوع باعث سنگین شدن سقف و یا نفوذ آب به داخل ساختمان میشود. آبرو ناودانی در آلاچیق ها، سقف های شیروانی، حیاط های خلوت، سقف سوله های ورزشی، سوله های صنعتی و کارخانجات تولیدی قابل استفاده میباشد. همچنین اجرا آبرو ناودانی در فلاشینگ های هلالی و قوسی نیز انجام میشود. نوعی از آبرو ناودانی وجود دارد که به آن آبرو لندنی گفته میشود که در ساخت آن از ورق های گالوانیزه با تنوع رنگ بالا استفاده میشود. ابعاد در نظر گرفته شده برای آبرو ناودانی لندی 5/2*2 است و از ابعادی برابر با 2 متر برخوردار میباشد تا مقاومت خوبی را در برابر فرسایش از خود نشان دهد.

ساخت آبرو ناودانی

در صورتی که برای ساخت آبرو ناودانی به تنهایی از ورق های گالوانیزه شده استفاده شود درست است که مقاومت خوبی در برابر فرسایش پیدا خواهد کرد اما ورق گالوانیزه نیز پس از مدتی فرسوده شده و کیفیت خود را از دست میدهد. اما برای رفع این مشکل از اکسید تیتانیوم در ساخت بدنه آن استفاده میشود که عمر و دوام ناودانی را چندین برابر افزایش خواهد داد. در ساخت آبرو ناودانی از ورق های گالوانیزه سیاه و روغنی نیز استفاده میشود که آبرو ناودانی های ساخته شده با این نوع ورق در ساخت سقف های شیروانی و آردواز به کار میرود.برای سفارش ساخت آبرو ناودانی با بالاترین کیفیت میتوانید با کارشناسان آراز سقف که بصورت تخصصی در این زمینه مشغول به فعالیت هستند و تجربه بالایی دارند تماس حاصل کرده و با مناسبترین تعرفه ها ساخت و همچنین اجرای آبرو را به این مجموعه واگذار کنید.

 اجرای آبرو ناودانی

برای اجرای آبرو ناودانی بصورت کاملا اصولی و استاندارد تنها کافیست با کارشناسان آراز سقف که ازمجموعه های معتبر در زمینه اجرای سقف و همچنین ساخت و اجرای تجهیزات محوطه میباشد تماس حاصل نمایید.

سقف های شیبدار آب حاصل از باران و برف را به سمت پایین هدایت میکنند که البته این هدایت آب به سمت پایین توسط آبرو ناودانی انجام میشود. با اجرای آبرو ناودانی میتوان آب را به یک سمت مشخص هدایت کرده و از انتشار آب به بخش های مختلف که میتواند مشکلاتی را نیز ایجاد کند جلوگیری نمود. شاید تصور کنید اجرای آبرو ناودانی کار بسیار راحتی است و نیازی به تخصص و دانشی ندارد که باید بگوییم به هیچ وجه اینگونه نیست و کاری کاملا تخصصی محسوب میگردد. اجرای آبرو ناودانی برای سازه هایی که از سقف شیروانی و شیبدار برخوردار هستند کاملا ضروری است و باید مورد استفاده قرار گیرد. برای اجرای آبرو ناودانی باید از ورق های مخصوص و گالوانیزه بهره گرفته شود و همچنین نصب آن به گونه ای باشد که آب بخوبی به سمت بیرون سازه انتقال یابد.

چه ورق های فلزی برای ساخت و اجرای آبرو ناودانی‌ مورد استفاده قرار میگیرد؟

ورق های فلزی که برای ساخت و اجرای آبرو ناودانی‌ مورد استفاده قرار میگیرند باید از نوع گالوانیزه باشند تا بتوانند مقاومت و دوام خوبی نیز در برابر شرایط گوناگون آب و هوایی و همچنین جریان مکرر آب داشته باشند. ورق های گالوانیزه مورد استفاده در ساخت و اجرای آبرو ناودانی از زنگ زدگی و همچنین فرسایش آبرو جلوگیری کرده و عمر و دوام آن را بسیار طولانی میکنند.

در ساخت آبرو ناودانی از دو نوع ورق گالوانیزه استفاده میشود که یک نوع روغنی و دیگری سیاه میباشد. آبرو ناودانی هایی که با ورق های گالوانیزه سیاه و روغنی ساخته میشوند برای اجرا بر روی سقف های شیروانی و همچنین آردواز مورد استفاده قرار میگیرند. این ورق ها به هیچ وجه زنگ نزده و همچنین اکسید نمیشوند. در مناطق شمالی کشور که بارندگی بسیار زیاد است از این نوع ورق ها استفاده میشود تا از زنگ زدن و اکسید آن جلوگیری به عمل آید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :